Chałupy

źródło: www.chalupy.net.pl

źródło: www.chalupy.net.pl

Chałupy to mała i lubiana miejscowość letniskowa położona na Mierzei Helskiej, jedynie 8 km od centrum Władysławowa. W 1922 r. wybudowano, przechodzącą przez Chałupy, linię kolejową łączącą Władysławowo z Helem. Stopniowo, wieś rybacka zaczęła zmieniać się w popularne nadmorskie letnisko. Od roku 1975 Chałupy znajdują się w obrębie Władysławowa i stanowią najbardziej oddaloną na wschód dzielnicę Władysławowa. Znakami charakterystycznymi Chałup są deski windsurfingowców i latawce kitesurferów oraz piękna piaszczysta plaża po nadmorskiej stronie.

Poserfuj w Chałupach

Dzisiaj Chałupy to uznany ośrodek kite i windsurfingowy. Chałupy, z powodu położenia nad spokojną oraz płytką Zatoką Pucką, to cudowne wręcz miejsce do nauki tych sportów. Działa tu mnóstwo szkółek i wypożyczalni sprzętu, tym samym każdy może spróbować. Być może jeden z tych sportów jest właśnie dla niego.

Atrakcje w Chałupach

źródło: www.chalupy.net.pl

źródło: www.chalupy.net.pl

Chałupy to też, albo nade wszystko, plaża i połączone z nią kąpiele morskie i słoneczne. Nieopodal ul. Bosmańskiej, latem, funkcjonuje strzeżone kąpielisko. Turystów wita czysta, szeroka oraz piaszczysta plaża, na której nie ma tłoku. Niedaleko wsi znajduje się też plaża nudystów rozsławiona przez Zbigniewa Wodeckiego piosenką „Chałupy Welcome To”.

N wschodnich obrzeżach miejscowości, od strony zatoki Puckiej znajduje się Port Chałupy. To przystań z drewnianymi pomostami umożliwiająca cumowanie jednostek o zanurzeniu do 1,2 metra. Port oferuje także wypożyczalnię sprzętu wodnego. Można stąd wypłynąć na wycieczkę po zatoce. Działa tu również bar z tradycyjna wędzarnią i tarasem położonym bezpośrednio nad wodą.

Noclegi w Chałupach

Jeśli zastanawiasz się jakie noclegi nad morzem rozważyć planując urlop, może zainteresują Cię Chałupy ? Baza gastronomiczna i noclegowa jest w tym miejscu tak przeróżna, każdy wyszuka coś co będzie się mu podobać. Noclegi w Chałupach znajdziesz na stronie: www.chalupy.net.pl/noclegi/wszystkie