Jurata

źródło: www.e-jurata.pl

źródło: www.jurata.info.pl

Jurata to wschodnia dzielnica Jastarni na helskiej mierzei. W okresie międzywojennym Jurata była najbardziej luksusowym polskim letniskiem. Najbardziej znany był luksusowy hotel Lido – odwiedzali go w szczególności Eugeniusz Bodo, Wojciech Kossak, Jan Kiepura czy gen. Sikorski. Prywatne letnie rezydencje miała w Juracie arystokracja oraz znani politycy. Po dziś dzień ocalało dużo ówczesnych rezydencji, pensjonatów oraz hoteli. W ciągu ostatnich lat pobudowano wiele ekskluzywnych, wytwornych oraz komfortowych ośrodków wczasowych, pensjonatów i hoteli oraz wyremontowano wiele przedwojennych obiektów. Choć, sporadyczni pamiętający przedwojenną Juratę utrzymują, że to jeszcze nie ta sama Jurata, to przyjmuje ona znów elitarny charakter.

źródło: www.e-jurata.pl

źródło: www.jurata.info.pl

W Juracie położone są dwie plaże: szersza i chętniej odwiedzana nadmorska – na tej plaży stoją bary i żółte osłony dla plażowiczów, kształtem przypominające przedwojenne plażowe kosze. Następna plaża znajduje się nad zatoką Pucką – jaką z kolei, ze względu na płytkie wody Zatoki Puckiej, wybierają pasjonaci wind i kitesurfingu. Warto pospacerować także po Molo w Juracie. Molo o drewnianej konstrukcji ma długość 320 metrów. Molo położone jest od strony zatoki Puckiej i jest przedłużeniem ulicy Międzymorze głównego deptaka Juraty. Molo powstało dopiero w latach 70-tych ubiegłego stulecia, ale nawiązuje do charakteru Juraty.

Gdyby ktoś miał ochotę poczuć atmosferę przedwojennego, elitarnego kurortu wówczas noclegi w Juracie będą doskonałym wyborem.

Wzdłuż całej Mierzei Helskiej od Helu aż po Władysławowo można korzystać ze ścieżki rowerowej. Łączy ona wszystkie miejscowości mierzei, jest dobrze oznakowana i położona niedaleko morza, więc można robić na niej sobie przystanki na kąpiele morskie.

Noclegi w Juracie

W Juracie znajdziemy wiele noclegów w hotelach, pensjonatach i apartamentowcach czy kwaterach prywatnych. Więcej noclegów znajdziesz na stronie: www.jurata.info.pl/noclegi/wszystkie