Władysławowo

Władysławowo Panorama

żródło: www.wladyslawowo.info.pl

Władysławowo  położone jest u nasady mierzei Helskiej, 48 km od Gdyni i 33 km od Helu.Turyści przyjeżdżają do Władysławowa dla morskiego klimatu z dużym nasłonecznieniem i bogatym w jod powietrzem oraz piaszczystej i szerokiej plaży. Płytka Zatoka Pucka i odpowiednie wiatry stwarzają miłośnikom windsurfingu i kitesurfingu najlepsze warunki w Polsce do uprawiania tych sportów. Władysławowo to raj dla sportowców, którzy przygotowują się w Cetniewskim Ośrodku Sportu do zawodów. Władysławowo to także idealna baza wypadowa po wszelkich wycieczkach po tym regionie polskiego wybrzeża Morza Bałtyckiego. Warto przejechać Półwysep Helski, odwiedzić Trójmiasto, czy kurorty w pobliżu miasta.

Atrakcje Władysławowa

Oczywiście głównym magnesem do popularnego Władka jest władysławowska Plaża . Latem wielu turystów spragnionych słońca, wyleguje się leniwie na piaszczystej plaży. W sumie miasto może zaoferować 23 km pięknej plaży. Tuż obok plaży wre praca, ponieważ port we Władysławowie, który służy przede wszystkim rybakom, ale chętnie też ze statków wycieczkowych korzystają turyści. Port to także początek wielu wypraw na połów bałtyckiego dorsza. Władysławowo związane jest ze sportem i dla upamiętnienia wielu wielkich polskich sportowców na fragmencie promenady powstała Aleja Gwiazd Sportu. Warto także zajrzeć do Domu Rybaka to największy budynek we Władysławowie, wybudowany w połowie lat 50-tych, jako hotel dla rybaków. Jako hotel się nie sprawdził ale spełnia się jako siedziba Urzędu Miasta Władysławowo. Mieści się tu również restauracja, ale turystów przyciąga charakterystyczna wysoka wieża z tarasem widokowym, z którego rozciąga się wspaniała panorama na Władysławowo, przylądek Rozewie, morze, zatokę Pucką oraz Półwysep Helski. W owej wieży swoją siedzibę ma także prywatne Muzeum Motyli. Placówka ta otwarta we Władysławowie w 2000 roku, pokazuję ekspozycję ponad 3000 motyli i owadów z całego świata. Dla osób szukających wrażeń tuż obok Domu Rybaka swoje miejsce ma Lunapark z dużym kołem młyńskim z którego widoki też są zachwycające, a w samym wesołym miasteczku pewnie nie zabraknie innych atrakcji dla dużych i małych. Dla lubiących historię warto zajrzeć do Hallerówki drewnianego domu należącego przed wojną do gen. Józefa Hallera, który  wraz z rodziną wypoczywał w nim podczas swoich wakacji. Mieści się tu obecnie Muzeum Generała Hallera, w którym można zobaczyć niewielką ekspozycję poświęconą generałowi z cennymi  pamiątkami po nim. Ciekawą bryłę ma Kościół pw. Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny – uznawany jest za jeden z ciekawszych kościołów z lat 1960-1970. Ciekawą propozycją dla edukacyjną może być wizyta w Ocean Park – w którym można zobaczyć morskie stworzenia odwzorowane ze szczegółami i odbyć spacer po dnie oceanu.

Aktywnie we Władysławowie

źródło: www.wladyslawowo.info.pl

źródło: www.wladyslawowo.info.pl

Władysławowo związane jest ze sportem głównie dzięki Centralnemu Ośrodkowi Sportu CETNIEWO, który jest Ośrodkiem Przygotowań Olimpijskich. Ten czołowy w Polsce obiekt szkoli sportowców w tym polską kadrę narodową. Ośrodek jest jednak także dostępny dla wszystkich zainteresowanych aktywnym wypoczynkiem z wieloma atrakcjami. Wysokie klifowe wybrzeże pomiędzy Władysławowem a Jastrzębią Górą, na wysokości Chłapowa upodobali sobie paralotniarze, ponieważ tu znajdują wspaniałe warunki do uprawiania tego sportu. Natomiast mekką dla miłośników windsurfingu czy kitesurfingu jest Zatoka Pucka. Półwysep Helski jako piaszczysta mierzeja oddziela od wód Morza Bałtyckiego Zatokę Pucką. Płytka i prędko nagrzewająca się woda, małe zafalowanie, a na dodatek przewaga wiatrów zachodnich, wiejących niemal wzdłuż brzegu, stwarzają idealne warunki dla amatorów żagla na desce, zarówno o wysokim stopniu wtajemniczenia jak i początkujących. Warto też we Władysławie podróżować rowerem. Do jazdy rowerem doskonale nadaje się ścieżka rowerowa z Władysławowa do Helu (ok. 34 km), także ciekawa jest droga zwana Bulwarem Nadmorskim, prowadząca w drugą stronę od Władysławowa aż do Karwi. W sezonie letnim działa kilka wypożyczalni rowerów, skuterów i ekorowerów.

Noclegi we Władysławowie

Praktycznie nie ma problemu z wynajęciem noclegu we Władysławowie. Każdy powinien tu znaleźć miejsce noclegowe jakie mu odpowiada – od tanich kwater prywatnych po luksusowe hotele SPA. Ofertę noclegów znajdziesz na stronie: http://www.wladyslawowo.info.pl/noclegi/wszystkie